Vitajte v rehabilitačnom centre MEDELLA

042-2999 005, 0907-845 129 8:00-16:00 (Pondelok-Piatok)

GUA-SHA: Zdravie je energetická rovnováha

Rovnováha v tele je mimoriadne dôležitá. Ak je narušená, o slovo sa hlásia choroby. Netrpí však iba jeden orgán, prostredníctvom vzájomnej výmeny môže choroba zasiahnuť viaceré orgány.

Gua Sha je masážna technika, ktorá vychádza z princípov čínskej medicíny. Nevyžaduje presnú lekársku diagnózu. V protiklade k akupunktúre terapeut nepotrebuje znalosti akupunktúrnych bodov, terapia sa robí celoplošne. Ako to funguje?

Chu-Sha - krv ktorá vyteká z kapilár a spôsobuje sčervenanie pokožky , je zlá krv, rýchlejšou látkovou výmenou dochádza v organizme k detoxikácii. Potom nastáva Tui-Sha – spätné vytváranie sčervenania pokožky. Ak sa nevytvorí sčervenanie pokožky, príčinou môže byť slabá energia alebo porucha v krvnom obehu. Pod pokožkou je cítiť hrbolčeky, ktoré sú známe aj ako trigger pointy (bolestivé body), tie môžu byť príznakmi dlhodobej choroby v organizme.

Na samotnú aplikáciu terapeutovi postačí škrabka a olej. Znie to síce zvláštne, ale je to tak. Terapia sa dá robiť kedykoľvek a kdekoľvek, teda bez časového obmedzenia. Gua Sha má dobré výsledky pri bolestiach chrbta, svalov a kĺbov, je vhodná aj ako prevencia , taktiež slúži na aktiváciu látkovej výmeny v organizme a vie naštartovať imunitný systém.

Túto masáž vieme robiť aj v MEDELLA a máme s ňou vynikajúce skúsenosti. Odporúčame!

Kristína Kováčiková

Rehabilitačné centrum MEDELLA

  • Služby
  • Blog