Vitajte v rehabilitačnom centre MEDELLA

042-2999 005, 0907-845 129 8:00-16:00 (Pondelok-Piatok)

Liečivá sila magnetu

Prírodný magnet využívali ľudia už v staroveku a stredoveku. Naši predkovia poznali účinky magnetického poľa magnetovca. Prišli na to, že keď prikladajú doštičky tohto minerálu na rany a bolestivé zranenia, zdravotný stav sa zlepší. Vďaka liečivej sile magnetov vznikla magnetoterapia, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou komplexnej medicínskej terapie. MAGNETY VÁM POMÔŽU AJ U NÁS V MEDELLA.

V našom zdravotníckom zariadení Medella – Rehabilitácia sTC Púchov používame unikátne magnetoterapeutické zariadenie najvyššej kvality – PMT QS AUTOMATIC (prvé na Slovensku). Ide o magnetoterapeutické lôžko s automatizovaným posuvným aplikátorom (solenoidom). Vyskúšajte skvelé účinky magnetoterapie v Medella aj vy a objednajte sa ku nám ešte dnes.

Magnetoterapia je založená na pôsobení špecifického magnetického poľa na ľudský organizmus. Aplikáciou pulzného magnetického poľa dochádza k aktivácii metabolizmu buniek. Je dokázané, že počas rôznych chorobných stavov sa mení povrchové napätie na bunkových membránach. V priebehu magnetoterapie dochádza v tkanivách k zvýšeniu prísunu kyslíka a živín a k lepšiemu odvádzaniu splodín látkovej výmeny, čo je východiskovou podmienkou všetkých ozdravovacích procesov. Možno povedať, že aplikácia pulzného magnetického poľa vhodných parametrov stimuluje bunky k tomu, aby opäť kmitali na svojich harmonických frekvenciách a tým aktivuje v organizme regeneračné a samoliečiace procesy.

Výhody a použitie magnetoterapie

Magnetoterapia je jednou z najpríjemnejších procedúr fyzikálnej terapie, pri ktorej necítite žiadnu bolesť. Len ležíte a relaxujete a magnetické pole pozvoľna odstraňuje váš problém. Bude na vás pôsobiť magnetické pole z rôznych aplikátorov – z diskov alebo z kruhového dutinového aplikátora. Záleží od toho, ktorú časť tela treba zregenerovať. Pri terapii nie je nutné sa vyzliekať. Magnetické žiarenie prechádza rovnomerne aj cez vrstvu oblečenia. Procedúra trvá 20 až 30 minút a odporúčame ju absolvovať 8 až 15x počas 2 - 3 týždňov - aplikácia denne alebo obdeň.

Oblasť použitia magnetoterapie je široká, pretože magnetické polia indukujú množstvo biologických efektov aj v hlbokých tkanivách. Je používaná predovšetkým v ortopédii, traumatológii, neurológii, reumatológii, športovej medicíne a fyzioterapii. Výhodou je skutočnosť, že sa môže aplikovať aj v prípade použitia ortopedických pomôcok, sadrových obväzov, kĺbnych protéz a kovových súčiastok. Magnetoterapia môže byť použitá samostatne, ale najčastejšie sa používa ako súčasť komplexnej rehabilitačnej terapie a kombinuje sa s inými liečebnými metódami. Je indikovaná na liečbu bolesti, zápalov a opuchov.

Aj napriek tomu, že na vaše telo bude pôsobiť magnetické pole, vy nebudete cítiť nič. Pripravte sa však na to, že po prvých procedúrach môžete byť unavení, pretože magnet pôsobí aj na vegetatívny nervový systém. Netreba sa však zľaknúť, po pár procedúrach sa to upraví.

Kedy magnetoterapia pomôže?

  • bolestivé stavy (chrbta, hlavy, napätie svalov)
  • stavy po zlomeninách (urýchlenie hojenia)
  • ochorenia kostí a kĺbov – osteoporóza, artróza
  • traumatológia – natiahnutie, vyvrtnutie, pomliaždeniny
  • zápalové stavy – artritída, tendinitída (zápal šliach), epikondylitída (tenisový lakeť), myositída

Rehabilitačné centrum MEDELLA

  • MEDELLA
  • Blog