Vitajte v rehabilitačnom centre MEDELLA

042-2999 005, 0907-845 129 8:00-16:00 (Pondelok-Piatok)
!-- MENU -->

POÚRAZOVÉ STAVY

Au, to bolí! Navštívte fyzioterapeuta v rehabilitačnom centre Medella! Vy viete čo a my vieme ako. Máme krátke čakacie doby a najmodernejšie technológie na rýchlu regeneráciu svalov, šliach, kĺbov.

Spadli ste na ľade a utrpeli úraz? Alebo ste si po práci išli zašportovať a natiahli si sval či vyvrtli členok? Chcete znížiť spotrebu liekov proti bolesti, vyhnúť sa nekonečnému čakaniu v čakárni a riešiť problém rýchlo a efektívne?

Pád nielen na ľade môže mať nepríjemné dôsledky vo forme bolestivého opuchu. Na to pomáha rebox, lokálna kryoterapia, hilterapia aj magnetoterapia. Všetko nájdete u nás.

Zlomeniny tiež pomáhame vyriešiť. Využívame magnetoterapiu, ktorá urýchľuje kostné hojenie. Ideálna je v kombinácii s rebox terapiou a cvičením na opätovné rozhýbanie končatiny, ktorá zatuhla.

Operačná liečba. Ponúkame komplexnú terapiu po operácii – prístrojovú terapiu a individuálne cvičenie s fyzioterapeutom, ktorý sa vám naplno venuje minimálne 40 minút.

Ako predchádzať úrazom?

Je viac než dobré sa pred každou športovou aktivitou rozcvičiť, aby sa telo zahrialo. Vieme, o čom píšeme, v poslednom čase pribúda veľa úrazov, ktoré boli kedysi typické len pre profesionálnych športovcov. Dochádza k natiahnutiu alebo až natrhnutiu svalov, výronu kĺbov, bolestiam kĺbov (hlavne kolien, ramien, členkov) a k zápalom šliach (Achillova šľacha, tenisový lakeť...). Ideálne je športovať tak akurát, zbytočne sa neprepínať, pretože telo si pamätá a raz nám to vráti. Aj s úrokmi... Ak sa venujete športu, v ktorom prevláda jednostranná záťaž, je vhodné kombinovať ho s iným, doplnkovým športom (napríklad s plávaním). A po cvičení svaly ešte raz pekne a pomaly natiahnuť strečingom.

Kto skôr príde, ten menej trpí

Čím rýchlejšie navštívite po úraze alebo operácii fyzioterapeuta, tým lepšie. Nepredpíše vám lieky proti bolesti, ktorými len utlmíte nepríjemný pocit, zato má veľa možností, ako urýchliť proces regenerácie svalu, šľachy alebo kĺbu. V rehabilitačnom centre MEDELLA je široké spektrum moderných prístrojov, kde vám v príjemnom prostredí bez zbytočného čakania pomôžu čo najrýchlejšie sa zbaviť bolesti a ďalších obmedzení. Navyše vám fyzioterapeut poradí, ako si pomôcť doma, prípadne v práci aj preventívne.

Druhy terapií

Lokálna kryoterapia – ide o lokálne pôsobenie chladu (až do -32°C). Účinok je najvyšší počas prvej akútnej fázy po zranení, najmä počas prvých 72 hodín. Lokálna terapia chladom má mnoho účinkov, zmenšuje opuch, redukuje zápal, má analgetický účinok (proti bolesti), uvoľňuje svalstvo.

Rebox– zázračná krabička na lokálne odkyslenie tkanív, najčastejšie sa využíva, keď vznikne po úraze opuch. Napomáha rýchlejšiemu vstrebávaniu opuchu na princípe úpravy pH tkanív. Najlepší efekt je počas prvých 48 hodín.

Tejping– lepiace pásky, ktoré sa lepia na kožu. Účinok závisí od spôsobu nalepenia. Výborný efekt má tzv. lymfatická korekcia, ktorá sa využíva taktiež pri poúrazovom opuchu a urýchľuje vstrebávanie opuchu. Dá sa tiež použiť tzv. inhibícia – utlmenie preťaženého svalu. Prípadne zafixovanie oslabeného kĺbu.

Hilterapia– unikátny terapeutický vysokovýkonový laser sa využíva pri natiahnutí alebo natrhnutí svalu, pri poúrazovom opuchu, pri bolesti, zápaloch šliach a bolesti kĺbu. Efektívny, rýchly a dlhotrvajúci efekt už po prvej aplikácii.

Rázová vlna–prístroj, ktorý mení vzduchovú vlnu na akustickú (zvukovú) a tá pomocou aplikátora je prenášaná do tkanív. Znižuje svalové napätie, pôsobí proti bolesti a zápalu, stimuluje regeneračné procesy v tkanivách.

Magnetoterapia–neinvazívna a bezbolestná liečba, pri ktorej pôsobí špecifické magnetické pole na ľudský organizmus. Využíva sa najmä na urýchlenie hojenia mäkkých tkanív a kostných zlomenín. Má tiež protiopuchový efekt, analgetický efekt a uvoľňuje svalstvo.

Rehabilitačné centrum MEDELLA

  • MEDELLA
  • Blog